رئیس کمیسیون خدمات شهری، فضای سبز و زیست شهری شورای اسلامی شهر گرگان از بحث و تبادل نظر درخصوص هوشمند سازی آژانس های تلفنی شهر گرگان و راه اندازی تاکسی اینترنتی بومی گرگان طی چهل و هفتمین جلسه این کمیسیون خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر گرگان، مهندس محمدابراهیم جرجانی در این جلسه ضمن استقبال از فعالیت جدید آژانس ها و تبدیل فعالیت سنتی به صنعتی و مدرن در این حوزه گفت: رقابت تاکسی های اینترنتی، کسب و کار آژانس های تلفنی را دچار اختلال کرده است که با پیگیری های ریاست حمل و نقل بار و مسافر شهرداری آژانس های گرگان هم به نرم افزار بومی اینترنتی «پارسی تاکسی» متصل شده اند.

وی افزود: حمایت از این فضای به وجود آمده برای آژانس های گرگان از جمله وظایف شورای شهر و شهرداری است چرا که پارسی تاکسی قانونی و دارای مجوزات لازم است و ما انتظار داریم این شرکت توانمندی خود را جهت ورود در عرصه رقابت بالا برد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر گرگان ادامه داد: شورای شهر قطعاً در خصوص نرخ گذاری این تاکسی اینترنتی اقدامات قانونی لازم را انجام خواهد داد و انتظار می رود اطلاع رسانی و تبلیغات پارسی تاکسی نیز با همت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان به نحو احسن انجام شود.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری گرگان نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از روند راه اندازی تاکسی بومی اینترنتی گرگان پرداخت و گفت: بحث هوشمند سازی آژانس های تلفنی از سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و چون نرم افزار های اینترنتی هر روز در حال گسترش است و تعدادی از آن ها به صورت غیرقانونی در حال فعالیت هستند، با پیگیری های انجام شده دفاتر شرکت های نرم افزاری با دستور دادستان پلمپ شدند اما ما باید رقابت و نرم افزارهای اینترنتی راه اندازی می کردیم.

احمد سالاری افزود: تصمیم گرفتیم آژانس های تلفنی را مجهز به سیستم نرم افزار اینترنتی کنیم و با فراخوان عمومی تنها شرکت نرم افزاری که به سازمان حمل و نقل مراجعه کرد شرکت تاکسی پارسی بود که مدیران آژانس نسبت به تجهیز شدن به این نرم افزار اعلام آمادگی کردند و تاکنون صدها دستگاه خودرو مجهز به سیستم نرم افزار تاکسی پارسی می باشد.

وی ادامه داد: ساماندهی مسافربرهای شخصی که خارج از ضابطه در شهر گرگان مشغول فعالیت می باشند، کاهش آمار کمیته انضباطی، بازدیدهای هر روزه از سرویس های مدارس و پیگیری خودروی ویلچردار بر جهت جابجایی معلولین از جمله  فعالیت های سازمان می باشد.

مدیر شرکت پارسی تاکسی نیز با بیان اینکه این نرم افزار تنها نرم افزار بومی استان می باشد،  مزایای این نرم افزار را نسبت به سایر نرم افزارها، ایجاد اشتغال و پرداخت مالیات و امنیت آن که زیر نظر سازمان حمل و نقل و پلیس فتا می باشد، عنوان کرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *